Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach

25-020 Kielce, ul. Chęcińska 23, tel. 41 361 47 96
email: zk.kielce@psoni.org.pl

Wychowankowie OREW jako kibice
Koroniarze w KTI

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, iż działa już rejestracja internetowa do Ośrodka Wczesnej Interwencji działającego przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach.

Poniższy link przekieruje Państwa do strony logowania.

eRejestracja OWI

A A A

image013
Dnia 10 maja 2019r. odbył się XVI Międzynarodowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Dzień w którym przypominamy o istnieniu tych osób i ich podmiotowości.

Całą uroczystość, która odbyła się w Parku Miejskim im. Stanisława Staszica w Kielcach poprzedziła Msza Św. odprawiona w Bazylice Katedralnej. Dzięki ładnej pogodzie znalazło się wielu obserwatorów z zewnątrz, znane urzędowo osoby z regionu świętokrzyskiego, osoby duchowne, dzieci i młodzież niepełnosprawna i pełnosprawna z różnych placówek oraz ich rodzicie.

Nasza młodzież z OREW zaprezentowała spektakl „Brzydkie kaczątko”. Była to próba zobrazowania tego czym jest odmienność i jak odnaleźć w niej piękno, które jest ukryte. Jak dużo trzeba przejść, by móc stać się wyjątkowym w oczach innych. Zostało to dobitnie naznazone w ostatnich słowach wypowiedzianych przez głównego bohatera: „Nawet nie marzyłem o takim szczęściu wówczas, gdy byłem tylko brzydkim kaczątkiem”.