Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach

25-020 Kielce, ul. Chęcińska 23, tel. 41 361 47 96
email: zk.kielce@psoni.org.pl

Wychowankowie OREW jako kibice
Koroniarze w KTI

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, iż działa już rejestracja internetowa do Ośrodka Wczesnej Interwencji działającego przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach.

Poniższy link przekieruje Państwa do strony logowania.

eRejestracja OWI

A A A

image009
W dniu 15.10.2018r., jak co roku, świętowaliśmy Dzień Komisji Edukacji Narodowej. Tę szczególną uroczystość rozpoczęliśmy od wprowadzenia pocztu sztandarowego oraz wspólnego zaśpiewania Hymnu OREW. Następnie Pani Dyrektor Joanna Błońska przeprowadziła ceremonię pasowania na ucznia. W tym roku szkolnym do grona wychowanków OREW dołączyło czworo dzieci: troje przedszkolaków (Izabela, Antonina i Antoni) oraz jeden uczeń klasy pierwszej (Albert).

               Po uroczystym pasowaniu na ucznia, wychowankowie przedstawili krótki skecz pt.: „Który wychowawca jest najlepszy?” Punktem kulminacyjnym był film, w którym dzieci i młodzież w sposób pełen uznania, ale i nieco żartobliwy, uzasadniały, dlaczego „mój wychowawca jest najlepszy”. Każdy argument okazał się mocno przekonujący, dlatego nie sposób wybrać „tego jedynego”. Uznaliśmy, że WSZYSCY pracownicy OREW są NAJLEPSI.

Dzień Edukacji Narodowej to stosowny czas, by przekazać wdzięczność osobom zaangażowanym w proces dydaktyczny i wychowawczy, podziękować za otwieranie przed dziećmi i młodzieżą niepełnosprawną nowych horyzontów wiedzy, budzenie zapału i energii do podejmowania twórczych przedsięwzięć. Na koniec uczniowie wyrazili swoją wdzięczność słowami piosenki pt. „Szkolne życzenia” :

„Kochani nauczyciele,

dziś chcemy podziękować Wam

za cierpliwość, dobre serca i za cenny czas,

który chętnie poświęcacie nam.”

Do życzeń dołączyły się Panie Dyrektor Joanna Błońska i Edyta Mazur, Pani Wiceprezes Zarządu PSONI Koło w Kielcach Marzanna Wiśniewska oraz przedstawiciele Rady Rodziców.