Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach

25-020 Kielce, ul. Chęcińska 23, tel. 41 361 47 96
email: zk.kielce@psoni.org.pl

Trwa nabór do Ośrodka Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Kielcach

Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy jest edukacyjną, wielospecjalistyczną placówką przeznaczoną dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 25 roku życia. Prowadzi edukację i rehabilitację dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim ze sprzężeniami. Placówka zatrudnia wykwalifikowaną kadrę specjalistów, m.in.: oligofrenopedagogów, logopedów, psychologów, terapeutów, fizjoterapeutów.

Ośrodek organizuje opiekę dzienną od poniedziałku do piątku od 6:30 do 16:00image003

Wychowankowie pracują w małych grupach (do 4 osób) pod opieką nauczyciela i pomocy według wcześniej opracowanego, stałego plany dnia i tygodnia.

Dowóz i pobyt dziecka w placówce jest bezpłatny.

Jeśli Twoje dziecko wymaga indywidualnego podejścia oraz wsparcia w drodze do samodzielności, skontaktuj się z nami, tel. 41 361 47 96. OREW Kielce, ul. Chęcińska 23.

A A A

image001Drużyna PSOUU Kielce gościła w Makowie Podhalańskim, gdzie zmierzyła się z WTZ Orzeł Zembrzyce, po ciekawej grze zwyciężyli kielczanie 4:1(0:0) po golach Maćka Sierpińskiego (3) i Pawła Kopińskiego (1).

PSOUU Kielce: Kamil Kochel, Maciek Sierpiński, Kamil Rabiej, Paweł Kopiński, Piotrek Kopiński, Daniel Miernik, Krzysiek Kędracki. W tym ciekawym pojedynku okazaliśmy się lepszym zespołem od faworyzowanego zespołu z Zembrzyc, którzy mają na swoim koncie wiele występów w turniejach i meczach ośrodków specjalnych oraz liczne sukcesy !!! Następnie cała drużyna wspierała Reprezentację Polski+35 z drużyną Halniaka+35. Po zawodach udaliśmy się do pobliskiego Rychwałdu, gdzie w ekskluzywnych warunkach odpoczywaliśmy po wyczerpującym dniu. Następnego dnia zwiedziliśmy Żywiec i wjechaliśmy na ośnieżona Górę Żar. Spędziliśmy wspaniałe dwa dni w sportowej atmosferze.

Dziękujemy za wsparcie i pomoc Pani Marioli Kochel, Lucynie Machul , Katarzynie Soboń, Szymonowi Siwonia i Tomkowi Peli, a także Januszowi Musiałowi za udostępnienie bezpłatnie busa, Wacławowi Olesiowi za przyjęcie ekipy w Rychwałdzie. Jednak bez pomysłodawcy imprezy a zarazem trenera drużyny PSOUU Kielce – Tomasza Porweta nie byłby tych wspaniałych osiągnięć i wspomnień. Za każdą pomoc i wsparcie dziękujemy!!! Wszyscy bez wątpienia przyczynili się do tak udanego wyjazdu.