Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach

25-020 Kielce, ul. Chęcińska 23, tel. 41 361 47 96
email: zk.kielce@psoni.org.pl

Trwa nabór do Ośrodka Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Kielcach

Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy jest edukacyjną, wielospecjalistyczną placówką przeznaczoną dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 25 roku życia. Prowadzi edukację i rehabilitację dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim ze sprzężeniami. Placówka zatrudnia wykwalifikowaną kadrę specjalistów, m.in.: oligofrenopedagogów, logopedów, psychologów, terapeutów, fizjoterapeutów.

Ośrodek organizuje opiekę dzienną od poniedziałku do piątku od 6:30 do 16:00image003

Wychowankowie pracują w małych grupach (do 4 osób) pod opieką nauczyciela i pomocy według wcześniej opracowanego, stałego plany dnia i tygodnia.

Dowóz i pobyt dziecka w placówce jest bezpłatny.

Jeśli Twoje dziecko wymaga indywidualnego podejścia oraz wsparcia w drodze do samodzielności, skontaktuj się z nami, tel. 41 361 47 96. OREW Kielce, ul. Chęcińska 23.

A A A

image005
10 maja 2019 roku nasze Stowarzyszenie zorganizowało uroczyste obchody Dnia Godności osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Jak co roku Klub aktywnie w nich uczestniczył. Przygotowania trwały dłuższy czas, począwszy od wyboru repertuaru, poprzez liczne próby aż po finałowy występ w Parku Miejskim w Kielcach.

Zaprezentowaliśmy trzy piosenki, w tym jedną o naszym Klubie, do której wspólnie ułożyliśmy słowa oraz pełen energii taniec integracyjny.

Dodatkowo nasz fizjoterapeuta dał solowy występ wokalny, któremu towarzyszyła spontanicznie utworzona formacja taneczna. Wszyscy doskonale się bawili.