Drukuj

Hydroterapia

Wirówka kończyn dolnych to profesjonalne urządzenie stosowane w rehabilitacji. Znajduje zastosowanie w stanach pourazowych, zmęczeniu układu mięśniowego, układu nerwowego, a także w przypadku zaburzeń nerwowych. Woda o regulowanej sile, temperaturze i regulacji kąta strumienia płynąc przez dysze zapewnia delikatny i skuteczny hydromasaż. Masaż wirowy jest także stosowany do zmniejszania opuchlizny, redukcji bólu i napięcia a także poprawy krążenia.

NDT-Bobath

Usprawnianie wg Metody NDT-Bobath ma pomóc dziecku we wszechstronnym rozwoju, tak, aby mogło uzyskać niezależność na tyle, na ile pozwala istniejące uczkodzenie Osrodkowego Układu Nerwowego. Główne zasady usprawniania wg koncepcji NDT-Bobath to:

- normalizacja napięcia mięśniowego, co jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiednich technik postepowania już od pierwszych miesięcy zycia

- hamowanie nieprawidłowych odruchów

- wyzwalanie ruchów w formie najbardziej jak to jest możliwe zbliżonej do prawidłowych

- wykorzystywanie i utrwalanie zdobytych umiejętności ruchowych w codziennych czynnościach

PNF

Metoda PNF (Proprioceptive Neuromuscular Facilitation) umożliwia wykorzystanie rezerw tkwiących w organizmie, motywuje do dalszego działania, a co najważniejsze zapewnia bezbolesną pracę. PNF wiele uwagi poświęca także kontroli motorycznej pacjenta, czyli interakcjom między stabilnością i mobilnością jego ciała. Pozwala na pracę pacjenta w oparciu o jego mocne strony, stopniowo aktywizując całe ciało.

Sprzęt rehabilitacyjny

W Ośrodku w procesie rehabilitacji wykorzystuje się sprzęt ułatwiający naszym podopiecznym wspomagany chód oraz sprzęt, który służy treningom wytrzymałości i siły potrzebnym do późniejszej samodzielnej lokomocji. Pionizatory, rotory oraz chodziki pomagają osiągać kolejne cele w rehabilitacji naszych pacjentów i umożliwiają wykorzystanie nabytych umiejętności w codziennym życiu.

TheraSuit

Kombinezon Therasuit jest znakomitym narzędziem do terapii dzieci z zaburzeniami nerwowo – mięśniowymi. System kombinezonu i gumowych linek daje wiele możliwości korekty zarówno sylwetki, wad postawy, jak i chodu lub innych umiejętności ruchowych. Ponadto jest metodą nieinwazyjną, a nasi podopieczni z chęcią uczestniczą w terapii, która ułatwia funkcjonowanie w otoczeniu.

TheraTogs

Kombinezony TheraTogs są jedną z metod rehabilitacyjnych stosowanych w naszym ośrodku. Wykorzystywana jest ona u dzieci i dorosłych z zaburzeniami psychomotorycznymi. TheraTogsy pomagają w utrzymaniu odpowiedniej pozycji ciała, jego stabilizacji i funkcjonowania. Kombinezony TheraTogs wspomogą pracę układu kostnego i mięśniowego.

Dynamiczny do aktywnej rehabilitacji - MASTER DYNAMIC STATIC PLUS

Pionizator daje możliwość bezpiecznego pionizowania osób nawet z silnym napięciem spastycznym.

Pionizator można dostosować do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta, zarówno w sferze parametrów ciała, jak i charakteru dysfunkcji a także założonego celu rehabilitacji.

Ważną zaletą pionizatora aktywnego jest możliwość wspomagania umiejętności chodu i jego nauka przy aktywnej pracy pacjenta.