Drukuj

PSOUU wl logo     PFRON nowy

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach zaprasza osoby niepełnosprawne intelektualnie z terenu województwa świętokrzyskiego, które ukończyły 18 lat do udziału w projekcie „Samodzielni w życiu częścią społeczności – wspieranie niezależnego funkcjonowania osób niepełnosprawnych intelektualnie poprzez rehabilitację społeczną w ramach mieszkalnictwa treningowego” Konkurs 1/2018 pn.”Szansa-Rozwój-Niezależność” współfinansowanego ze środków PFRON.

CZAS REALIZACJI PROJEKTU: 01.05.2019-31.03.2022

            1 OKRES REALIZACJI: 1.05.2019-31.03.2020

W pierwszym okresie realizacji projektu zostanie przyjętych 20 osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Dla uczestników projektu zapewniamy następujące formy wsparcia:

- treningi samodzielności podstawowych czynności dnia codziennego:

*trening samoobsługi, trening ekonomiczny, trening kulinarny, trening gospodarczy, trening profilaktyki zdrowotnej, trening edukacyjny, trening korzystania z instytucji użyteczności publicznych, trening korzystania z komputera i Internetu, trening umiejętności samodzielnego organizowania czasu wolnego, trening sprawności fizycznej

Dwutygodniowe turnusy treningowe prowadzone będą w 5-osobowych grupach w Mieszkaniu Treningowym (ul. Sandomierska 126 Kielce)

Budynek przystosowany jest również do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.

Rekrutacja trwa do 31.05.2019 r.

Więcej informacji dotyczących rekrutacji można uzyskać pod numerem telefonu: 530 204 041

lub drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Osoby chętne proszone są o wypełnienie poniższego formularza zgłoszeniowego i dostarczenie go osobiście lub drogą pocztową do Biura Projektu: PSONI KOŁO W KIELCACH ul. Sandomierska 126 Kielce w godzinach 8-18, można również wysłać go na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.