Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach

25-020 Kielce, ul. Chęcińska 23, tel. 41 361 47 96
email: zk.kielce@psoni.org.pl

Trwa nabór do Ośrodka Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Kielcach

Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy jest edukacyjną, wielospecjalistyczną placówką przeznaczoną dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 25 roku życia. Prowadzi edukację i rehabilitację dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim ze sprzężeniami. Placówka zatrudnia wykwalifikowaną kadrę specjalistów, m.in.: oligofrenopedagogów, logopedów, psychologów, terapeutów, fizjoterapeutów.

Ośrodek organizuje opiekę dzienną od poniedziałku do piątku od 6:30 do 16:00image003

Wychowankowie pracują w małych grupach (do 4 osób) pod opieką nauczyciela i pomocy według wcześniej opracowanego, stałego plany dnia i tygodnia.

Dowóz i pobyt dziecka w placówce jest bezpłatny.

Jeśli Twoje dziecko wymaga indywidualnego podejścia oraz wsparcia w drodze do samodzielności, skontaktuj się z nami, tel. 41 361 47 96. OREW Kielce, ul. Chęcińska 23.

A A A

W dniu 24 września 2022r. podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach wraz z rodzicami, opiekunami, uczestniczyli w imprezie integracyjnej zorganizowanej w kompleksie leśnym na kieleckim Stadionie. Została zorganizowana dzięki zadaniu pn. „Radość jest w Nas” - współfinansowanym ze środków Samorządu Województwa Świętokrzyskiego. W wydarzeniu wzięło udział 140 osób w tym 70 z niepełnosprawnością intelektualną, które uczestniczyły w zajęciach sportowych prowadzonych przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę. W tym dniu, swoją obecnością zaszczycili nas również Dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Pani Elżbieta Korus oraz z-ca Dyrektora Pan Arkadiusz Ślipikowski.

W ramach zajęć sportowo - ruchowych prowadzone były ćwiczenia grupowe, w tym: rzut piłką do celu, biegi, zajęcia z „Weroniki Sherborn”, gry zespołowe oraz warsztaty plastyczne prowadzone przez Wolontariuszy. Warto dodać, iż każdy mógł poprawić swoją sprawność ruchową poprzez zabawy taneczne w rytmie największych przebojów muzycznych. Wszyscy Goście mogli skorzystać z gorącego posiłku, szeregu dań z grilla, tradycyjnych potraw czy przekąsek „na słodko”.

Tradycyjnie, ten wyjątkowo czas zakończyły przemówienia oraz słowa podziękowania zarówno dla uczestników jak i organizatorów tego wydarzenia. Do zobaczenia niebawem na spotkaniu ze św. Mikołajem.

stadion 1

stadion 2

stadion 3

stadion 4

stadion 9

stadion 5

stadion 6

stadion 7

stadion 8