Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach

25-020 Kielce, ul. Chęcińska 23, tel. 41 361 47 96
email: zk.kielce@psoni.org.pl

Trwa nabór do Ośrodka Rewalidacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Kielcach

Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy jest edukacyjną, wielospecjalistyczną placówką przeznaczoną dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 25 roku życia. Prowadzi edukację i rehabilitację dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim ze sprzężeniami. Placówka zatrudnia wykwalifikowaną kadrę specjalistów, m.in.: oligofrenopedagogów, logopedów, psychologów, terapeutów, fizjoterapeutów.

Ośrodek organizuje opiekę dzienną od poniedziałku do piątku od 6:30 do 16:00image003

Wychowankowie pracują w małych grupach (do 4 osób) pod opieką nauczyciela i pomocy według wcześniej opracowanego, stałego plany dnia i tygodnia.

Dowóz i pobyt dziecka w placówce jest bezpłatny.

Jeśli Twoje dziecko wymaga indywidualnego podejścia oraz wsparcia w drodze do samodzielności, skontaktuj się z nami, tel. 41 361 47 96. OREW Kielce, ul. Chęcińska 23.

A A A

image013
W niedzielę 3.12.2017 roku do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wraz ze swoimi pomocnikami zawitał św. Mikołaj. Za główny cel obrał obdarowanie prezentami przeszło 300 podopiecznych PSONI Koło w Kielcach, zaproszonych gości z PSONI w Miechowa, PSONI w Tarnobrzegu oraz z województwa mazowieckiego. Organizatorem przedsięwzięcia było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach. Warto zaznaczyć, że to niezwykłe wydarzenie zostało współfinansowane ze środków PFRON w ramach zadania: „Moje impresje II” – cykl imprez integracyjno – kulturalnych promujących aktywność twórczą i ruchową Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.

„Mikołajki” otworzyły przemówienia Pani Prezes Iwony Godek oraz Pani Wiceprezes Marzanny Wiśniewskiej Zarządu PSONI Koło w Kielcach, a także przybyłych gości, w tym Dyrektora Oddziału Świętokrzyskiego PFRON Pana Andrzeja Michalskiego i Radnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Pana Tomasz Zbróga.

W dalszej kolejności Pan Marcin Zdanowski oprawą muzyczną, wprowadził wszystkich uczestników w mikołajkowy nastrój. Zapewnił  każdemu świetną zabawę przy świątecznych przebojach. Na dowód tego, parkiet Sali lustrzanej WDK ani na chwile nie był pusty. Zarówno wolontariusze, bliscy jak i sami uczestnicy „Mikołajków” dali się porwać tej magicznej zabawie. Jednakże w miarę upływu czasu, czuć było atmosferę oczekiwania na głównego gościa.

Warto nadmienić, iż na każdego zaproszonego w sali kominkowej czekał gorący posiłek i słodki poczęstunek. Po kilku godzinach oczekiwania wraz ze swoimi pomocnikami Alumnami z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach  pojawił się sam św. Mikołaj. Z wielką radością uczestnicy porwali go do tanecznej zabawy, a on sam z uwagą wysłuchał przygotowanych wierszy i chętnie pozował do zdjęć. Po rozdaniu wszystkich prezentów, św. Mikołaj wyruszył w dalszą podróż. 

Całość wydarzenia zakończyły słowa podziękowania dla uczestników, organizatorów oraz wolontariuszy tego świątecznego wydarzenia. Dziękujemy Wam wszystkim za przybycie, za ciepłe słowa i za cały rok naszych spotkań! Korzystając z okazji życzymy Wesołych Świąt! Do zobaczenia w przyszłym roku!